Najmłodsi z Helu dla Niepodległej

Przy ul. Wiejskiej spotkały się przedszkolaki, uczniowie z helskich placówek oświatowych

9 listopada w samo południe  okazji obchodów 100. Niepodległości Polski  przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele z helskich placówek spotkali się przed budynkiem Urzędu Miasta Hel przy ul. Wiejskiej i odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Przed tym niecodziennym wydarzeniem, zebranych przywitał Klemens Adam Kohnke burmistrz Helu.

Na niecodziennym spotkaniu obecne były władze Helu, drugi z lewej Klemens Adam Kohnke burmistrz Helu

Zebranych przywitał  Klemens Adam Kohnke burmistrz Helu

Wzruszenia nie kryli towarzyszący helskim dzieciom członkowie gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy akurat tego dnia gościli na Końcu/Początku Polski i z ochotą przyłączyli się do wspólnego śpiewania.

Z dziećmi hymn państwowy śpiewały również członkowie gdyńskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku

Podobne wydarzenia miały miejsce dzisiaj o tej samej porze w całym kraju w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Akcja oprócz znaczenia symbolicznego miała też wymiar edukacyjny. Młodzież, a przede wszystkim ci najmłodsi mieli okazję poznać i nauczyć się Mazurka Dąbrowskiego.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Uklejewski