ZŁAP FLOW Z PASJĄ

#emocjeprocentuja na warsztatach dla gdańskiej młodzieży

Jak współpracować z młodzieżą w zakresie edukacji i profilaktyki uzależnień, aby jej nie zanudzić? Jak najlepiej pracować nad rozwojem tego, co dla młodych ludzi jest rzeczywiście interesujące?

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz IV LO w Gdańsku zapraszają na bezpłatne, jednodniowe warsztaty #emocjeprocentuja dedykowane licealistom gdańskich szkół. Rozpoczną się w piątek, 19 października w IV LO o godz. 10.00 w Gdańsku.

Jak wskazują wyniki badania CBOS z 2015 r. trzy czwarte uczniów w wieku 12-17 lat ma za sobą kontakt z alkoholem.

– Poprzez takie wydarzenia chcemy pokazać młodym ludziom, że są w wieku, w którym mogą próbować wielu nowych rzeczy, niekoniecznie używek. Młodość to czas na rozwój swoich pasji i zainteresowań, a naszym celem jest zachęcenie ich do spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy dają przykład na to, że #emocjeprocentują, a pasje wciągają lepiej niż zachowania ryzykowne– przekonuje  Adam Landowski, dyrektor GCPU.

19 października od 10.00 do godz.13.30 Ambasadorzy programu „Młodość bez procentów” zamienią się miejscami z nauczycielami gdańskich licealistów, by w sposób praktyczny nauczyć najważniejszego przesłania – życie jest zdrowsze bez używek, a pasje procentują lepiej niż alkohol. Program spotkania przewiduje m.in. wystąpienia ambasadorów kampanii oraz warsztaty tematyczne.

• Warsztaty „Zdrowa Sylwetka”- zajęcia ruchowe w towarzystwie trenerów personalnych – Irek Żak i Kamila Krzeska.
  • O social media w trybie offline- spotkanie z Victorem Borsukiem.
  • Meeting ze sztuką – warsztaty artystyczne z Piotrem Bąkowskim.
  • Poczuj klimat „You can dance” – warsztaty taneczne z Maćkiem „Glebą” Florkiem.
  • Odżywianie pod „Okiem dietetyka” – spotkanie o tematyce żywieniowej.
  • Wczasy bez kasy – spotkanie o tematyce podróżniczej.
  • Afrykańskie rytmy – spotkanie z bębnami djembe.
  • Make-up bez tajemnic – spotkanie z wizażystką Dominiką Hamziuk.

Dla wszystkich uczniów szkoły zorganizowany zostanie konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody, m.in. pakiety promocyjne Miasta Gdańska, plecak i saszetka od Fish Drypack, planszówki oraz inne gadżety. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z jednym z Ambasadorów, wrzucić na profil FB MBP z oznaczeniem #emocjeprocentuja. Spotkanie zakończy występ zespołu hip-hopowego GCP oraz”GeniusLOci” z IV LO, pokaz aikido i wspólna fotografia uczestników.

Więcej o akcji #emocjeprocentuja oraz profilaktyce uzależnień znajdą Państwo na: http://www.gcpu.pl/

@MlodoscBezProcentow

„Młodość bez procentów” od 2002 r. jest społeczną kampanią informacyjno – edukacyjną  Miasta Gdańska prowadzoną przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Celem kampanii jest edukacja młodzieży niepełnoletniej  z zakresu działania alkoholu na organizm oraz możliwości korzystania z ciekawych form spędzania czasu wolnego (np. takich jak pasje zainteresowania, czyli  alternatywne zachowania), a także edukacja osób dorosłych w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. Docelowo ograniczenie dostępności alkoholu dla osób niepełnoletnich.

(Mat.Prasowe)