„Kręć kilometry dla Gdańska” – od września startuje rywalizacja miast

Od 1 września startuje Ogólnopolska Gra Rowerowa, w której miasta będą rywalizować w przejechaniu największej liczby kilometrów. Celem kampanii jest promocja jazdy rowerem i zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy również poza sezonem letnim. Wygrywają ci, którzy zdobędą jak największą liczby punktów w ramach codziennych podróży rowerowych odbytych w dniach od 1 września do 31 października 2018 roku.

Gra jest organizowana przez Asante Bikes w partnerstwie z miastami: Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Tczew. W Gdańsku kampania odbędzie się pod hasłem „Kręć kilometry dla Gdańska”.

Rywalizacja uczestników będzie widoczna na bieżąco w aplikacji „Activy” wykorzystującej dane GPS, w formie rankingów, ale również na dedykowanej stronie www.grarowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi jak bardzo jesteśmy ekologiczni – o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

Firmy i uczelnie chętne do udziału w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej mogą zarejestrować swoją drużynę poprzez formularz rejestracyjny dostępny na:www.GraRowerowa.pl

Dla laureatów przygotowano kilkaset atrakcyjnych nagród. Upominki będą mogli już odebrać uczestnicy, którzy zdobędą 777 punktów. Trafią one do 3800 uczestników. Zaś Ci, którzy będą aktywniej uczestniczyć w rywalizacji i zdobędą 7777 punktów dostaną sportowe bluzy. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzonych zostanie setka najlepszych uczestników indywidualnych oraz setka z uczelni i najlepsze drużyny firmowe.

Zasady rywalizacji

Wygrywają te osoby i drużyny , które zdobędą największą liczbę punktów. Każdy przejazd będzie odpowiednio punktowany według poniższych zasad:

• Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt
  • Dodatkowo za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy lub uczelni z ograniczeniem do 2 razy dziennie w ciągu 5 dowolnych dni tygodnia – 50 punktów;
  • Dodatkowo za każdy inny przejazd o długości minimum 1 km, z przerwą między kolejnymi przejazdami o długości minimum 20 minut – dodatkowe 5 punktów;
  • Punkty przyznawane od 1 do 31 października będą liczone podwójnie
  • Punkty przyznawane będą tylko za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się w Gdańsku.

– W odróżnieniu od European Cycling Challenge, który odbywał się w Gdańsku w minionych latach, w  tegorocznej grze rowerowej do punktacji liczą się wszystkie kilometry z trasy przejazdu, pod warunkiem, że zaczyna się on lub kończy w Gdańsku np. można rozpocząć swoją podróż w Pruszczu Gdańskim i zakończyć w Gdańsku i otrzymamy punkty za wszystkie  przejechane kilometry – wyjaśnia Łukasz Witczak koordynator kampanii w Gdańsku.

Uczestnicy będą mogli rywalizować między sobą na poszczególnych poziomach (indywidualnym, pomiędzy uczelniami wyższymi, pomiędzy firmami oraz stowarzyszeniami, pomiędzy dzielnicami, pomiędzy miastami).

„Ogólnopolska Gra Rowerowa”, to kontynuacja idei kampanii „European Cycling Challenge – Kręć Kilometry dla Gdańska”, której trzy poprzednie edycje zakończyły się wygraną Gdańska, które pokonało m.in.: Rzym, Barcelonę, Dublin, Pragę, Budapeszt, Bolonię, Warszawę oraz Wrocław, zdobywając jednocześnie tytuł „Najbardziej Rowerowego Miasta”. Sukces gdańskiej drużyny, w której w ubiegłorocznej edycji ponad 4200 osób pokonało łącznie 830 000 km, to także zaangażowanie ponad 130 firm oraz kilkunastu gdańskich uczelni.

Aby ułatwić promocję kampanii wśród pracowników firm/uczelni, po 23.08.2018r., w siedzibie Referatu Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku: ul. 3 Maja 9 (budynek Gdańskiego Urzędu Pracy), pokój 033B, poziom -1 w godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek 07:30-16:30; środa 07:30-17:00, piątek 07:30-15:00 można odbierać materiały promocyjne: plakaty, ulotki informacyjne oraz odblaskowe opaski rowerowe.

Dodatkowe informacje: www.GraRowerowa.pl oraz www.RowerowyGdansk.pl.

Mat. Urząd Miejski w Gdańsku