„Świetlna Stolica Polski”. Czersk siódmy w finale

Internauci uznali, że najlepiej rozświetlonym miastem w Polsce jest Bielsko-Biała. Tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” miasto zdobyło po raz trzeci. Na Pomorzu, w 11. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”, zwyciężył Czersk i zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego, gdzie otrzymał 3.147 głosów i ostatecznie zajął 7. miejsce.

W tegorocznym plebiscycie na 175 miast oddano ponad 67 tys. głosów. Bezkonkurencyjne było miasto Bielsko-Biała, które zdobyło 14.235 głosów. Drugi w finale Zamość (6.567 głosów) wyprzedził trzeci w konkursie Rzeszów (6.357 głosów).

Sukces Czerska
Na Pomorzu, w 11. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”, zwyciężył Czersk i zakwalifikował się do ogólnopolskiego, gdzie otrzymał 3.147 głosów i ostatecznie zajął 7. miejsce.
– Bardzo dziękuję wszystkim za oddanie głosu. Siódme miejsce w skali całego kraju to dla nas duży sukces – ocenia burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. – Jeszcze tydzień przed końcem głosowania zajmowaliśmy 12 miejsce.
– W nagrodę, do Czerska trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł. Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków – czytamy w komunikacie Zespołu prasowego „Świeć się z Energą” .

Ostateczna klasyfikacja miast:
1. Bielsko-Biała
2. Zamość
3. Rzeszów
4. Bydgoszcz
5. Września
6. Starachowice
7. Czersk
8. Wschowa
9. Łomża
10. Świnoujście
11. Giżycko
12. Legnica
13. Radom
14. Brzesko
15. Aleksandrów Łódzki
16. Opole
Link do wyników: https://swiecsie.se.pl/plebiscyt-miast-final/

Janusz Rokiciński, fot. Tomasz Włoch (fb. UM Czersk)