Szkolnictwo wyższe XXI wieku

29 października w godzinach 12 – 14 w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (aula A Biblioteki Głównej) odbędzie się debata na temat „Szkolnictwo wyższe w Polsce w XXI wieku – szanse, wyzwania i zagrożenia”.

– O tym jak powinno wyglądać szkolnictwo wyższe w Polsce XXI wieku, czy czeka nas reforma szkolnictwa wyższego oraz czy tak szkolnictwo wygląda w rzeczywistości rozmawiać będą studenci i decydenci, między innymi, osoby, które kształtują szkolnictwo wyższe w Polsce, obecni będą również przedstawiciele z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – powiedział nam Tobiasz Lech z AMW.

Tobiasz Lech z Akademii Marynarki Wojennej

(Fot. Jerzy Uklejewski)

Wśród prelegentów zaproszonych na tę debatę obecni będą Piotr Muller – podsekretarz stanu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. dr hab. Zbigniew Marciniak – przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Tomasz Tokarski – przewodniczący Parlamentu Studentów RP, Maciej Markowski – przedstawiciel Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Jerzy Uklejewski