Gdyński UTW zainaugurował kolejny rok akademicki

Tu nie ma czasu na starość, jest czas na naukę, rozrywkę i rozwijanie pasji

 

Wakacje musiały się kiedyś skończyć, nastał czas na naukę, również dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 3 października w sali Gdyńskiego Centrum Filmowego odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/19 Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zebranych przywitała Bożena Zglińska, dyrektor gdyńskiego Centrum Aktywności Seniora, obecny był Michał Guć, wiceprezydent Gdyni, wykładowcy, salę wypełniła liczna ekipa studentów i słuchaczy 60+ UTW. W części artystycznej wystąpił chór Uniwersytetu Morskiego z wiązanką utworów reprezentujących różne epoki: od średniowiecza po współczesność.

Inaugurację roku akademickiego Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

uświetnił występ chóru Uniwersytetu Morskiego

(Fot.Jerzy Uklejewski)

      Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał z myślą o aktywizacji intelektualnej, społecznej, a także prozdrowotnej osób w wieku 60+.  Cieszy się sporym zainteresowaniem wśród gdyńskich emerytów, można powiedzieć, że jest wprost oblężony. W tym roku akademickim zgłosiło się do niego ponad dwa tysiące osób. Słuchaczami są osoby w wieku od 60 do 96 lat! Większość to panie, tylko niecałe dziesięć procent stanowią panowie. Z uwagi na tak liczną rzeszę studentów, zajęcia odbywają się nie tylko w salkach Centrum Aktywności Seniora. Słuchacze spotykają się na wykładach i zajęciach również m.in. w pomieszczeniach Domu Rzemiosła, Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej, Wydziału Oceanografii UG, sali wykładowej przy Kościele NSPJ.

Bożena Zglińska, dyrektor gdyńskiego Centrum Aktywności Seniora

(Fot.Jerzy Uklejewski)

           Wykłady dotyczą różnych dziedzin wiedzy m.in. z zakresu: psychologii, zdrowia i medycyny, kultury i sztuki, historii i nauk społecznych, prawa, geografii świata, filozofii, teologii. Prowadzone są zajęcia pozauniwersytecki m.in. warsztaty teatralne, malarstwo i rysunek, fotografia cyfrowa, program optymalnego zdrowia, zajęcia sportowe (basen, tai-chi, pilates). Sporą popularnością cieszą się lektoraty: język angielski, włoski, francuski, rosyjski (na poziomie podstawowy, zaawansowanym). Aby z tych zajęć skorzystać, trzeba wnieść drobną opłatę.

Na inauguracje roku akademickiego przybyli reprezentanci

licznej gdyńskiej grupy studentów 60+

(Fot.Jerzy Uklejewski)

 

Rok akademicki na UTW trwa dwa semestry; od 4 października do 14 czerwca z przerwami świątecznymi i przerwą zimową.

 

Jerzy Uklejewski