Bieg uliczny „Ląduj na Osowej”

Już jutro,16 września w godz. 11:00-13:00, odbędzie się V edycja biegu ulicznego Ląduj na Osowej. Uczestnicy wyścigu zamierzą się z 10. kilometrową trasą, która zostanie poprowadzona ulicami gdańskiej dzielnicy Osowa. W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku. Organizatorom zależy też na integracji środowiska lokalnego dzielnicy Osowa. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony startujących w biegu zawodników, jak i dopingujących ich kibiców. Patronat honorowy nad tą edycją imprezy objęli: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego prof. Waldemar Moska. Bieg uliczny Ląduj na Osowej jest dofinansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku.

Start i meta zlokalizowane będą na ul. Niedziałkowskiego, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 81.

Przebieg trasy o długości 10 km wygląda następująco:

Start: boisko przy Szkole Podstawowej nr 81 – ul. Niedziałkowskiego – ul. Barniewicka – ul. Nowy Świat – teren targowiska handlowego Renk – ul. Nowy Świat – ul. Barniewicka – ul. Niedziałkowskiego – meta: boisko przy Szkole Podstawowej nr 81.

Każdy uczestnik biegu otrzyma od organizatora pakiet startowy obejmujący: numer startowy z chipem, napój, pamiątkowy medal oraz materiały promocyjne i gadżety od patronów i sponsorów.

Biuro zawodów mieści się w budynku administracyjnym przy Pływalni SP 81 (wjazd od ul. Niedziałkowskiego) będzie czynne  w w dniu imprezy w godzinach 09.00-10.00.

Do biegu można zapisać się również w biurze zawodów, koszt to 45 zł.
Strona www.ladujnaosowej.pl

(Mat. UM Gdańsk)