XXIV Maraton Solidarności 15 sierpnia biegacze uczcili pamięć Ofiar Grudnia ’70 i Poległych Stoczniowców

Na trasie z Gdyni przez Sopot do Gdańska długości 42 km 195 metrów najszybszy był Rafał Czarnecki. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety minęła Monika Brzozowska.

Monika Brzozowska i Rafał Czarnecki

Do XXIV Maratonu Solidarności zgłosiło się 874 zawodniczek i zawodników. Na trasie pojawiło się ich jednak nie co mniej, numery startowe odebrało 680 osób.

Start honorowy nastąpił o godz. 9.00 pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Grudnia 70’ w Gdyni (obok Urzędu Miejskiego). Start ostry o godz. 9.30 na Alei Piłsudskiego w Gdyni. Potem zawodniczki i zawodnicy pobiegli przez Sopot do Gdańska, mijając wiele przepięknych i historycznych obiektów. Meta usytuowana została na Długim Targu w Gdańsku.

Jako pierwszy linię mety minął Rafał Czarnecki. Pochodzący z Bliżyna zawodnik do przebiegnięcia 42 km i 195 metrów potrzebował 2 godzin, 28 minut i 58 sekund. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Dimitrij Pożewiłow – czas 2:33:41 a trzecie Krzysztof Bartkiewicz z Torunia – 2:40:40.

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Brzozowska z czasem 2:57:29, która wyprzedziła Justynę Śliwiak – 2:59:34 oraz Małgorzatę Tuwalską – 3:05:34.