Piernikowe kolędowanie. Piątkowy koncert w Aniołku zachwycił!

Tegoroczne świąteczne kolędowanie w Przedszkolu i Żłobku „Aniołek” w Skarszewach, 13 grudnia, odbyło się pod hasłem „Dziś z piernikami ruszamy po kolędzie. Niech na niebie i Ziemi wszystkim słodko będzie”. Była to już druga edycja akcji „Przedszkole z sercem”. Spektakl oklaskiwano na stojąco.

Dla dzieci w KCZ
Zaproszeni na premierę spektaklu goście zostali obdarowani pierniczkami. Dochód z cegiełek (biletów) został przeznaczony dla małych pacjentów KCZ. Obecny na sali dr Andrzej Rewieński – Ordynator Oddziału Pediatrycznego Kociewskiego Centrum Zdrowia , był bardzo wdzięczny za tę pomoc.
Jak powiedziała nam pani dyr przedszkola Katarzyna Gacek za zebrane środki zostanie zakupiona pościel, środki czystości, piżamki i inne potrzebne artykuły. W pomoc włączyło się także starogardzkie Przedszkole i Żłobek „Aniołek”, gdzie odbyła się zbiórka art. do pielęgnacji, gier planszowych i zabawek dla oddziału dziecięcego KCZ.
W akację włączył się także starosta Patryk Gabriel, który przywiózł do Skarszew duże pudło z zabawkami i podarował je podczas premiery spektaklu.

Musical zachwycił
– Każda grupa miała swoje zadanie, i wywiązała się z niego bardzo dobrze – chwali dyr. przedszkola Katarzyna Gacek i podaje przykłady: „Pszczółki” przygotowały choreografię i stroje do kolędy „Cicha noc” a „Rybki” choreografię z białym atłasem, która tak spodobała się panu redaktorowi.
Na scenie, w muzycznym, a właściwie musicalowym spektaklu, zaprezentowało się ponad 190 wykonawców: dzieci z ośmiu grup przedszkolnych i jednej grupy żłobka, 19 pań nauczycielek i asystentek. Reżyserem spektaklu była Marta Bartkowska, nauczyciel z 18-letnim stażem, prowadząca także zajęcia z rytmiki w przedszkolu „Aniołek” w Starogardzie Gd.
– Przygotowania rozpoczęliśmy w połowie listopada. Wtedy powstał scenariusz, wybraliśmy solistów i podzieliliśmy zadania między wszystkie 9 grup – mówi pani Marta.
– Pierwszy raz w życiu usłyszałem kolędę „Lulajże Jezuniu”, graną na dzwonkach, przez ośmioro pięciolatków – wtrącam.
– Nie robiłam specjalnych przesłuchań. Na dzwonkach zagrały dzieci z grupy „Smerfy”. Cieszę się, że się panu podobało. Ten spektakl ta wspólna praca całego zespołu – dodaje pani reżyser
– Warto było nas odwiedzić? – pyta pani prezes Hanna Nierzwicka.
– Tak to był piękny niezapomniany spektakl, bo to niepowtarzalne przedszkole, pełne małych i dużych Aniołków.
Janusz Rokiciński