Zaprosili nas. Wigilijne spotkanie w Bolesławowie

W czwartek, 12 grudnia, w Pałacu Zespołu Szkol Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie odbyło się spotkanie wigilijno-opłatkowe dla przyjaciół szkoły. Wśród zaproszonych gości była redakcja Przeglądu Samorządowego Pomorze.Tradycją takich spotkań jest występ młodzieży. Nie inaczej było i tym razem. Obejrzeliśmy premierowe przedstawienie muzycznych Jasełek. Znakomity spektakl został nagrodzony rzęsistymi brawami.
– Starostwo Powiatowe inwestuje w młodzież. To co dziś obejrzeliśmy utwierdza mnie w przekonaniu, że ta inwestycja przynosi znakomite efekty. Ta zdolna, wszechstronnie uzdolniona młodzież zaprezentowała piękny, wzruszający program – podsumował występ starogardzki starosta Kazimierz Chyła.
Program wyreżyserowały Maria Kamińska i Justyna Heksel a o część muzyczną zadbał pan Zbigniew.
Piękny balet, śpiew, monologi, scenografia i choreografia Jasełek – to wszystko na pewno na długo zapadnie w pamięci przyjaciół szkoły.
Po występie, przy wigilijnym stole podzieliliśmy się opłatkiem, który poświęcił ks Mateusz Draszanowski, proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Szczodrowie.

Janusz Rokiciński