Gdyńska Trójka najlepsza na Pomorzu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku ogłosiła wyniki, uzyskane przez gimnazjalistów z poszczególnych szkół w przeprowadzonym pod koniec kwietnia br. egzaminie gimnazjalnym.
Po raz kolejny najlepsze wyniki w województwie pomorskim oraz jedne najlepszych w kraju uzyskali absolwenci Gimnazjum nr 24 przy III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni – łącznie 88 gimnazjalistów w trzech klasach.
Średnie wyniki z poszczególnych części egzaminu w Gimnazjum nr 24 w Gdyni: język polski: 86,8 %,, historia i WOS: 85,3 %, matematyka: 88,8 %, przyroda: biologia-chemia-fizyka-geografia: 83,4 %, j.angielski-poziom podstawowy: 99,8 %,, j.angielski-poziom rozszerzony: 98,4 %.
Najwyższy wynik
na egzaminie uzyskała Zofia Szczekocka z klasy III A dwujęzycznej z językiem angielskim (Middle Years Programme – International Baccalaureate Organization). Zosia z każdej z pięciu części egzaminu zdobyła maksymalną liczbę punktów, czyli 100% a z historii i WOS-u 94%.
Podobnie jak większość (ponad 98%) absolwentów Gimnazjum nr 24 Zosia zamierza kontynuować swoją edukację w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni.
Opr. RedJ Info Marta Jaszczerska-Zawadzka (gdynia.pl)