TOŁŁOCZKO. Rodzinna firma to potężna siła

Pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 10 czerwca 2019, odbyła się 26 Gala AGROLIGI 2018. W gronie laureatów znalazła się pomorska firma TOŁŁOCZKO Iwony i Tomasza Tołoczko

Organizowany od 1993 r. konkurs ma na celu wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi w dwóch kategoriach: rolnicy oraz firmy. Podczas tegorocznej uroczystości wyróżniono 15 rodzinnych gospodarstw i 14 firm. W gronie laureatów znalazła się Firma TOŁŁOCZKO z Kruszyny w gminie Kobylnica (pow. słupski). Godnie reprezentowała województwo pomorskie w Belwederze.

 

Misja firmy
Powadzona od 1993 r. przez Iwonę i Tomasza Tołoczko firma została doceniona w wielu konkursach. W ubiegłym roku otrzymała „Orła Polskiego Rolnictwa” w konkursie Orły Wprost, zajęła I miejsce wśród małych i średnich firm w konkursie Lider Promocji Słupskiej Gospodarki „Srebrny Niedźwiedź 2018” i zdobyła I miejsce, w kat. firma, w konkursie Agroliga 2018, uzyskując tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego.
– Było dla nas ogromnym zaszczytem znaleźć się wśród najlepszych firm i gospodarstw rolnych, producentów zdrowej żywności w Polsce. Dziękujemy bardzo za docenienie trudu i naszej codziennej pracy – mówią właściciele firmy Iwona i Tomasz Tołoczko.

Misją naszej firmy jest „zdrowo żywić polskie społeczeństwo”.

Rodzinna Firma 
jest członkiem Izby Przemysłowo Handlowej, Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku, Stowarzyszenia Inicjatywy Firm Rodzinnych w Warszawie i Fundacji Firmy Rodzinne w Poznaniu, co pozwala na udział w szkoleniach i konferencjach. Używa znaku drzewka Firmy Rodzinne, które jest Marką potwierdzającą, że produkty wytwarzane są w firmie rodzinnej.
– Firma rodzinna to potężna siła. W dobie powstawania hipermarketów byliśmy skazami na walkę o klienta. Przetrwaliśmy i działamy nieprzerwanie od 1993 r. Szczególną uwagę zwracamy na oczekiwania klienta wobec jakości produktu, rzetelność, uczciwość i budowanie firmy na wartościach. To nasze priorytety. Tworzymy od początku do końca manufakturę wędliniarską. Do produkcji używamy świeżego mięsa z wiadomego źródła – pochodzenia polskiego z regionu Kaszubskiego.

W Gali AGROLIGA 2018
uczestniczyła Para Prezydencka i wielu zacnych gości. Prezydent Andrzej Duda gratując laureatom podkreślił, że Gala AgroLigi to okazja do pokazania światu, jak wygląda dziś polska wieś.
– Polscy rolnicy i wszyscy ci, którzy wokół rolnictwa pracują, rozwijając swoje gospodarstwa, swoje firmy, rozwijając swoje rodziny, swoje domy, ale także, a może przede wszystkim rozwijając tym samym Rzeczpospolitą, działają nieprzerwanie mimo wszystkich trudności, przeciwności, których w życiu tak wiele – akcentował prezydent Andrzej Duda.
– Dla nas ogromnym zaszczytem były podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Dyrektora Generalnego KOWR Grzegorza Pięty. Otrzymane dyplomy, medal „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz puchary będą dla nas pamiątką na całe życie – nie kryją państwo Tołoczkowie. – Ogrom gratulacji z różnych stron spływa do firmy każdego dnia. Emocje pozostaną nam na długo w pamięci. Dziękujemy za docenienie trudu naszej pracy jaką wkładamy w produkcję żywności.
– Możemy być dumni, że my na Pomorzu też potrafimy i oby więcej było takich firm i gospodarstw rolnych czego życzymy wszystkim laureatom następnych edycji AgroLigi – dodają Iwona i Tomasz Tołoczko.
Ich stoisko degustacyjne w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podarowali parze prezydenckiej i ministrowi kosze degustacyjne ze swoimi wyrobami wędliniarskimi.
Janusz Rokiciński
Zdjęcia z arch. Firmy Tołłoczko