Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku

(Fot. Michał Lach)

20 października w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019. W trakcie uroczystości studenci pierwszego roku złożyli ślubowana natomiast absolwenci odebrali dyplomy z rąk prof. zw. dr hab. Zbigniewa Endlera, dr inż. Sławomira Niecko, prof. WSSE oraz mgr Magdaleny Krajewskiej. Rektor WSSE dr Roman Gawrych wręczył również absolwentom nagrody za największe osiągnięcia w minionym roku.

(Fot. Sebastian Prusik)

Oprócz studentów i kadry uczelni, w uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: Janusz Śniadek – Poseł na Sejm RP, Tomasz Gieszcz – Dyrektor Biura Gabinetu Wojewody Pomorskiego, Przedstawiciele Zarządu FSNT NOT w Gdańsku z profesor dr hab. inż. Bożenną Kawalec-Pietrenko na czele, Mecenas Kacper Płażyński, dr inż. Władysław Ambroziak, dr Grzegorz Grzelak – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, mgr Jan Zacharewicz – Prezes spółki „Uczelnia”, założyciela Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, Danuta Makowska – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska oraz Barbara Rewienska– postać znana w Gdańsku i ceniona za działalność patriotyczną.

Mecenas Kacper Płażyński (Fot. Michał Lach)

Profesor dr hab. inż. Bożenną Kawalec-Pietrenko (Fot. Michał Lach)

Tomasz Gieszcz – Dyrektor Biura Gabinetu Wojewody Pomorskiego (Fot. Michał Lach)

Barbara Rewienska- znana w Gdańsku działaczka patriotyczna (Fot. Michał Lach)

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Nowy rok kształcenia i badań. Nowy rok odkryć naukowych i rodzących się pasji. Nowy rok trudnej i wytężonej, a zarazem pięknej i fascynującej pracy intelektualnej – tymi słowami rozpoczął swój list do społeczności Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej Prezydent RP Andrzej Duda. W trakcie uroczystości odczytano również listy nadesłane przez Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. Głos zabrali również zaproszeni goście życząc Uczelni sukcesów w nowym roku akademickim.

Wśród zabierających głos był m.in. Janusz Śniadek – Poseł na Sejm RP

(Fot. Michał Lach)

Najlepsze życzenia dla społeczności WSSE przekazał również

Tomasz Gieszcz – Dyrektor Biura Gabinetu Wojewody Pomorskiego

(Fot. Sebastian Prusik)

O tym, iż wychowanie do tolerancji i w duchu tolerancji stało się zasadniczym motywem współczesnej pedagogiki mówił prof. zw. dr hab. Zbigniew Endler – Prorektor ds. Strategii i Rozwoju w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku w swoim wykładzie inauguracyjnym „Pedagogika i zarządzanie a problem tolerancji w XXI wieku”.

Immatrykulacja studentów pierwszego roku kierunków pedagogika i zarządzanie

Katarzyna Kobiela- studentka WSSE

Ciekawym akcentem było również wykonanie utworów Anny German i Anny Jantar przez studentki Uczelni: Katarzynę Kobielę i Agnieszkę Liachowicz.

Agnieszka Liachowicz- studentka WSSE

Rektor WSSE dr Roman Gawrych dziękując zebranym za obecność podkreślił, że to dzięki nim możliwe było zaprezentowanie potencjału i dorobku Uczelni, jej zdolnych i ambitnych Studentów, dalszych planów i zamierzeń, jak też ukazanie piękna polskich tradycji i zwyczajów akademickich.

Goście uczestniczący w uroczystej inauguracji roku akademickiego w WSSE Gdańsk

(Fot. Michał lach)

Zapraszamy do obejrzenia obszerniejszej fotorelacji na Facebooku: @PSPomorze.

Agnieszka Józwowska