Dzień Edukacji Narodowej w Starogardzie Gdańskim

Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony- słowami Stefana Żeromskiego, zebranych, przywitała młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Starogardzie Gdańskim, w której w piątek 12. października, świętowano Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył również Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

(Fot. Michał Lach)

W uroczystości uczestniczyli, od prawej:
Marek Jankowski- Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki, Członek Komisji Edukacji,
Janusz Stankowiak- Prezydent Miasta Starogard Gdański,
Maciej Kalinowski- Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych
(Fot. Sebastian Prusik)

Jednym z priorytetów samorządu jest tworzenie jak najlepszych warunków kształcenia, ale zawodu nauczyciela nie można dobrze wykonywać bez powołania i zapału. W trakcie uroczystości podkreślano, iż potrzebni są ludzie, którzy chcą i potrafią przekazywać swoją wiedzę z pasją i profesjonalizmem.

W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, który nagrodził 11 pracowników placówek oświatowych. – Edukacja młodego pokolenia w szczególny sposób leży nam na sercu, bo dobrze wykształcona młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności, jest powodem do dumy i naszą nadzieją- podkreślił.

Pracownicy placówek oświatowych nagrodzeni przez prezydenta Janusza Stankowiaka.

(Fot. Michał Lach)

Arkadiusz Kobierzyński – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, również wręczył wyróżnienia starogardzkim pracownikom oświaty podkreślając, że nie tylko tego dnia ale i przez cały rok nauczyciele muszą zawsze myśleć o całej społeczności szkolnej i jej dobru, za co pragnie wszystkim serdecznie podziękować.

Arkadiusz Kobierzyński wręczający wyróżnienia starogardzkim pracownikom oświaty

(Fot. Sebastian Prusik)

Nagrodą prezydenta wyróżnieni zostali:

– Anna Szulfer – Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 2

– Maria Ziemer – Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 3

– Magdalena Mandziara– Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 4

– Natalia Cherek – Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 8

– Jolanta Olejnik – Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 10

– Joanna Adamowska – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1

– Jacek Wołczak- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1

– Aneta Wołoszyk – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2

– Elżbieta Brzózka – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3