Otwarcie gdańskiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych

W ostatni piątek, 28 września w pubie T29 na Stadionie Energa Gdańsk miało miejsce oficjalne otwarcie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk.

Lechia ma swoich wielkich fanów także wśród niepełnosprawnych
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Organizatorem wydarzenia była fundacja Obudź Nadzieję. W organizację włączyły się Arena Gdańsk oraz Fundacja Lechii. Projekt współfinansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku.

 – Umożliwienie udziału kibiców niepełnosprawnych w meczach piłki nożnej jest nie tylko naszym obowiązkiem wynikającym z konieczności wyrównywania szans, jest również świadectwem wysokiego poziomu bezpieczeństwa na stadionie. Dlatego jestem dumny, że Miasto Gdańsk wsparło ten projekt. Bardzo dziękuję za zaproszenie. Dzięki takim spotkaniom mogę pełniej wsłuchać się w potrzeby osób niepełnosprawnych. – mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk (KKN) to inicjatywa, której celem jest wspieranie działań kibiców z niepełnosprawnościami oraz ich aktywne uczestnictwo w meczach piłkarskich. W ramach projektu członkowie KKN uczestniczą również w meczach wyjazdowych. Wspólne wyjazdy na mecze reprezentacyjne czy klubowe to świetna okazja do zawierania przyjaźni i zapoznania członków KKN z innych miast.

 

(Inf. UM Gdańsk)