Zagraj i znajdź Skarb Wyspy Sobieszewskiej

Od wtorku, 18 września można podjąć najnowsze wyzwanie w ramach Gry Plenerowej Śladami Plentego – Skarb Wyspy Sobieszewskiej. Podczas niego będzie można odkrywać urokliwą Wyspę, rozwiązując różnorodne zagadki. Gra jest bezpłatna i nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczy posiadać smartfon z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Questy VistGdansk. Premierze gry towarzyszy konkurs, w którym mogą wziąć udział uczestnicy indywidualni lub grupy szkolne.

Zagadka, jaką należy rozwiązać, nawiązuje do Ludwika Plentego – odkrywcy i podróżnika, któremu już poświęcono jedną interaktywną grę – „Gmerk ukryty w Ratuszu”. Tym razem uczestnicy ruszą w plener. Odkryją piękne zakątki Wyspy Sobieszewskiej i krok po kroku zbliżą się do rozwiązania zagadki – odnalezienia skarbu Wyspy. Korzystając z gry, można się świetnie bawić, wędrując pomiędzy punktami według wskazówek wyświetlających się na ekranie telefonu. Niektóre zagadki są proste, przy innych trzeba się trochę nagłowić. W razie większych kłopotów uczestnicy mogą skorzystać z podpowiedzi. W grze można wziąć udział samemu. Można też przypisać się do jednej z utworzonych drużyn i zbierać punkty na konto szkoły. W tym drugim przypadku wszyscy pracują na ostateczny dorobek punktowy szkoły. Co ciekawe, uczestnicy mogą zapraszać do przypisania się do swojej szkoły osoby, które nie są jej uczniami.

Jak zagrać?

Ściągnij aplikację Questy VistGdansk. Udaj się na Wyspę Sobieszewską. Przemieszczaj się po kolejnych punktach trasy. Rozwiązuj zagadki zawarte w aplikacji. Znajdź Skarb Wyspy Sobieszewskiej. W konkursie możesz wziąć udział między 18 września a 30 listopada.

Wszyscy uczestnicy indywidualni, którzy przejdą grę wezmą udział w losowaniu 40 nagród – bonów o wartości 100 zł do sklepu sportowego. Natomiast w kategorii szkół nagrodzone zostaną trzy najlepsze placówki. Otrzymają one bony do sklepu sportowego o wartości: 1. miejsce – 8000 zł, 2. miejsce – 5000 zł i 3. miejsce 3000 zł. Wszystkie nagrody zostaną wręczone podczas specjalnej gali.

Ważne informacje

Pomiędzy poszczególnymi etapami występuje odstęp około 2–3 km, który można pokonać pieszo albo za pomocą środków transportu. W trakcie przechodzenia gry należy zwracać uwagę na połączenie z internetem. Połączenie jest wymagane do prawidłowego działania aplikacji.

Podstawą przyznania nagrody indywidualnej jest zaprezentowanie widoku aplikacji przedstawiającej ukończenie questu (tzw. certyfikat) wraz z unikalnym kodem uczestnika nadawanym przez aplikację przy instalacji.

Gra powstała we współpracy Miasta Gdańsk i Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Szczegóły i linki do aplikacji na: https://visitgdansk.com/questy.

(Materiał Miasta Gdańsk)