Nowy festiwal filmowy w Gdańsku

Od dziś do niedzieli pierwsza edycja Octopus Film Festival a w trakcie m.in. ponad 30 projekcji filmowych, koncerty, spotkanie z Krystyną Czubówną, projekcja horroru w centrum handlowym, a także ukryty seans.

– Nie znajdziecie u nas klimatyzowanych sal kinowych i czerwonych dywanów, będziecie za to mogli obejrzeć ponad trzydzieści świetnych (a także bardzo, bardzo złych) filmów z całego świata – zapowiadają organizatorzy Octopusa.

Wśród tytułów będą zarówno propozycje klasyczne (np. „Obcy”), jak propozycje zaliczane do najgorszych filmów (np. „Atak ludzi lalek”). Pokazom towarzyszą liczne atrakcje. Dzisiaj z fanami kina spotkała się Krystyna Czubówna, która była lektorem na żywo produkcji „The Room”. W czwartek, 23 sierpnia tematem przewodnim będą filmy VHS. W piątek, 24 sierpnia mocnym punktem będzie seans „Świtu żywych trupów” w Centrum Handlowym Osowa (godz. 23.00). W sobotę, 25 sierpnia dodatkowymi atrakcjami będą koncerty, m.in. przy popularnym Mlecznym Piotrze, wstęp wolny, początek od 22.00. W niedzielę, 26 sierpnia natomiast o 21.30 – seans ukryty w trakcie którego uczestnicy zostaną zabrani w wyjątkowe, tajemnicze miejsce, gdzie obejrzą równie tajemniczy film.

Wstęp wolny obowiązuje na koncert Clarka (UK) / Dalekie (PL), pokaz plenerowy „Mad Maxa: Na drodze gniewu” przy WL4 Mleczny Piotr, seans filmów krótkometrażowych z Warszawskiej Szkoły Filmowej, a także na wszystkie wykłady i spotkania z gośćmi festiwalu. Na pozostałe atrakcje wstęp jest biletowany.

Inf. Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Fot. https://www.facebook.com/OctopusFilmFestival/